Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6 využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě. Vyznačuje se minimálními provozními náklady (max. 1,60 Kč denně), absolutně tichým provozem, zdařilým a moderním designem a vestavěným generátorem zdraví prospěšných vzdušných aniontů.
Nákupní košík
0 položek (0 Kč)

Proč ionizovat vzduch

Protože ionizace vzduchu má zásadní vliv na naše zdraví!

Ovzduší, které nás obklopuje je ionizováno neustále. Záleží pouze na tom, zda převažují kladné (kationty) nebo záporné ionty (anionty). Je-li vzduch znečištěný, převažují ionty kladné, vzduch je těžký a špatně dýchatelný. Takovým prostředím není myšlen pouze smog ve velkoměstě, ale i obyčejná kancelář. Výpary z umělých koberců, monitory počítačů, kopírky, plastová okna a umělá klimatizace vytvářejí podobně škodlivé prostředí. V uzavřených místnostech se pak na nás začínají projevovat příznaky tzv. Syndromu nemocných budov (SBS – Sick Building Syndrom). Aniž si to uvědomujeme, tato nemoc způsobuje ztrátu naší obranyschopnosti, únavu, ospalost a je příčinou řady onemocnění.

Naopak v lese nebo u tekoucí vody převažují ionty záporné, zde se nám volně dýchá, cítíme se příjemně a odpočatě, nabíjíme se energií. I náš mozek se lépe okysličuje a tak jsme výkonnější, soustředěnější. Ionizace kromě toho také vitalizuje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zkvalitňuje spánek, díky regulaci hladiny serotoninu ovlivňuje náladu a neutralizací histaminu zmírňuje alergie.

Jak tedy navodit v domácím prostředí vzduch stejně příznivý jako je např. horský? Běžné větrání je bohužel nedostatečné. Krátký závan venkovního vzduchu nás sice osvěží, ale v zimě znamená úbytek tepla a přináší prach z ulice, v letním období si zase oknem vháníme do místnosti alergeny. Řešení je však velmi jednoduché, totiž vytvořit záporné ionty v uzavřeném prostředí uměle pomocí tzv. generátoru vzdušných iontů neboli ionizátoru.