Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6 využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě. Vyznačuje se minimálními provozními náklady (max. 1,60 Kč denně), absolutně tichým provozem, zdařilým a moderním designem a vestavěným generátorem zdraví prospěšných vzdušných aniontů.
Nákupní košík
0 položek (0 Kč)

Pravidelná údržba čističky

Ke spolehlivému provozu potřebuje Ionic-CARE Triton X6 pravidelné čištění.

Nečistoty jsou zachycovány zejména na povrchu elektrostatického filtru, ale v menší míře i na ionizačních drátech, které jsou důležitou součástí systému čištění vzduchu. O potřebě odstranit zachycené nečistoty informuje rozsvícení červené kontrolky. Doporučujeme ale čistit kolektory ještě před rozsvícením kontrolky, jelikož se zvětšující se vrstvou nečistot klesá účinnost čištění.

Samotné čištění je velmi jednoduché, doporučujeme cca 1x týdně vysunout sběrné pláty filtru a tyto otřít suchým nebo mírně vlhkým hadříkem či houbičkou s hladkým povrchem. V případě silného znečištění, např. v bytě kuřáka, lze filtr omýt saponátem pod tekoucí vodou.

Vnitřní ionizační drátky je třeba čistit každých 8 – 10 dní používání čističky vzduchu. K tomuto účelu slouží táhlo, kterým stačí drátky několika tahy otřít od prachu a jiných nečistot.

Podrobnosti k údržbě přístroje najdete v přiloženém návodu k použití.