Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6 využívá nejúspěšnější koncepce domácích čističek vzduchu na světě. Vyznačuje se minimálními provozními náklady (max. 1,60 Kč denně), absolutně tichým provozem, zdařilým a moderním designem a vestavěným generátorem zdraví prospěšných vzdušných aniontů.
Nákupní košík
0 položek (0 Kč)

Jak čistička Ionic-CARE funguje

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívá k čištění dva způsoby. Prvním je přímá filtrace přes elektrostatický filtr. Na něm spolehlivě ulpí veškeré polétavé nečistoty (prach, pyl, zvířecí srst, cigaretový kouř) s účinností až 96 %.

Cirkulaci vzduchu v přístroji zajišťuje soustava elektrod, které pohybují vzduchem pomocí tzv. elektronového větru. Tato moderní technologie nahrazuje zastaralé, hlučné a energeticky náročné ventilační systémy.

Druhým způsobem čištění je tvorba tzv. iontových clusterů. Emitor vzdušných iontů vytváří v domácím prostřední záporně nabité ionty, které se běžně vyskytují v přírodě, ale v uzavřeném prostředí je jich minimum. Záporné ionty mají tu vlastnost, že k sobě přitahují opačně nabité částice. Nečistoty (prach, bakterie) mají kladný náboj a jsou tedy aniontem přitahovány k sobě do shluků, tvz. clusterů. Tyto clustery se stanou těžšími než ostatní polétavé částečky a proto klesají k zemi, kde je pak uklízíme při běžném úklidu. Zároveň jsou také (jako větší hmota) více přitahovány elektronovým větrem a ulpí tak na elektrostatickém filtru.